18 września 2019 Imieniny obchodzą Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda, Stefania, Tytus, Zachariasz

W dniu 6 grudnia br. o godz. 14:00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbędzie się II Sesja Rady Miejskiej w Poniecu.

W poniedziałek 27 listopada br. Radni Rady Miejskiej w Poniecu spotkali się na pierwszej Sesji. Uroczystego otwarcia Sesji dokonał Radny Senior Tadeusz Kaźmierczak.

W dniu 26 listopada br. odbyła się II tura wyborów Burmistrza Ponieca.

W miesiącu październiku br. w Gminie Poniec rozpoczęto wymianę oświetlenia ulicznego.  W wyniku modernizacji wymienia się wyeksploatowane oprawy typu KOR-125W, KOR-250W, ORZ 7 250W i OUR 125W, w których zamontowane były w większości wysokoprężne lampy rtęciowe, o niskiej skuteczności świetlnej.

Dnia 18.11.2006 r. w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu Piosenki „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE” KROBIA 2006
Każdy z uczestników konkursu wykonał wybraną przez siebie piosenkę.

Gminne Koło Hodowców i Producentów Bydła w Poniecu zorganizowało po raz kolejny Konkurs Odchowu Cieląt.
W dniu 10 listopada br. odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezydent Federacji Hodowców Bydła – Leszek Hądzlik, Burmistrz Ponieca, Kazimierz Dużałka oraz dyrektorzy Centrum Rozrodu Anna Włodarczyk i Ireneusz Beczkiewicz.