23 lutego 2019 Imieniny obchodzą Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz, Piotr, Romana, Roma, Seweryn

Popup

SP w Poniecu 1

Mimo przygotowań do świąt i codziennych obowiązków młodzi mieszkańcy gminy Poniec znaleźli czas i chęć, by wesprzeć potrzebujących. W ramach prowadzonej powiatowej akcji „MIKOŁAJE 2018” uczniowie i wychowawcy Szkoły Podstawowej w Poniecu i Szkoły Podstawowej w Żytowiecku objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych oraz osoby starsze, samotne i niepełnosprawne, i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę.

plakat powstanie 100

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Poniec do wspólnego uczczenia pamięci powstańców i udziału w uroczystościach, które rozpoczną się w dniu 27 grudnia o godz.16:00 na ponieckim rynku.
Zwracamy się także z uprzejmą prośbą do wszystkich Mieszkańców o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej. Oddajmy wspólnie hołd Powstańcom!

 

alarm na 12

bombka2018

W drugiej połowie grudnia na świetlicach środowiskowym w gminie Poniec odbyły się warsztaty świąteczne. Każde dziecko wykonało dowolną techniką bombkę, w której w środku umieściło swoje zdjęcie. Efekt końcowy wywołał uśmiech na nie jednej twarzy. Własnoręcznie wykonana bombka ze zdjęciem będzie miłym dopełnieniem świątecznej dekoracji podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każda świetlica wzbogaciła się o „słomki bo budowy” konstrukcji figur geometrycznych.

Zapraszamy do galerii

e akta

 

Więcej Informacji:

Ewa Szymankiewicz
koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Ostrowie Wielkopolskim
Wydział Organizacji i Analiz
ul. Wysocka 1b, 63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 735 73 69, kom. 502 009 557

wig.mlodzi

Po wigilijnym spotkaniu drużyn seniorów przyszedł czas na grupy młodzieżowe ponieckiego klubu. Podobnie jak starsi koledzy, także i młodzież Piasta zasiadła do wigilijnego stołu w restauracji Kryształowa. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli młodzi piłkarze i członkowie sekcji siatkówki. Zebranych powitał prezes klubu Krystian Juśkiewicz, który przypomniał najważniejsze osiągnięcia, którymi mogą się pochwalić reprezentanci klubu.

Czytaj całość

baterie2018

W dniu 14  grudnia 2018 roku w  Sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu została podsumowana XIV edycja konkursu „BĄDŹ PRZYJACIELEM ŚRODOWISKA” w kategorii zbiórki zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych w roku szkolnym 2017/2018.

osp.szurkowo.sprzet

W dniu 11 grudnia 2018r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyło się przekazanie sprzętu i wyposażenia jednostkom OSP z terenu gminy Poniec. W spotkaniu z prezesami i naczelnikami poszczególnych jednostek udział wziął Burmistrz Ponieca Jacek Widyński, Sekretarz Gminy Marcin Pazdaj oraz członkowie ZM-G ZOSP RP w Poniecu. W krótkim przemówieniu Burmistrz Ponieca wyraził uznanie dla pracy strażaków.