23 lutego 2019 Imieniny obchodzą Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz, Piotr, Romana, Roma, Seweryn

Popup

IMG 20181016 123821 resized 20181017 070114948

16 października 2018 r. minęło 40 lat od chwili wstąpienia kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Aby uczcić pamięć naszego wielkiego Rodaka, Honorowego Obywatela Gminy Poniec delegacja władz samorządowych w imieniu mieszkańców Gminy Poniec złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem upamiętniającym długoletni pontyfikat Ojca Świętego.

tenis.weckend

W sobotę 13 października br. w Bodzewie rozegrany został 1 turniej Grand Prix Bodzewa w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 40 zawodników. Zawody stały na dość wysokim poziomie. Poniecką sekcję reprezentowało 4 zawodników: Kamil Szczerbal, Brajan Skiba, Mateusz Konior oraz Emanuel Skiba. Według trenera sekcji Wojciecha Walenckiego gracze rozegrali kilka dobrych meczy zdobywając cenne doświadczenie. Warto dodać, że w finale turnieju zagrali ze sobą były mieszkaniec Ponieca Michał Walencki oraz trener ponieckiego Piasta Wojciech Walencki. W finale lepszy okazał się Michał pokonując brata 3 – 2.

Czytaj całość

bieg.osir.10

W dniu dzisiejszym przez Poniec przebiegła sztafeta VI Biegu Przeciwlotników im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”. Biegacze wyruszyli w trasę 26 września z Piotrkowa Trybunalskiego, miejsc narodzin patrona biegu. Każdego dnia pokonując ok 50 kilometrowe odcinki propagują Jego postać.

policja.odznaka

Posterunek Policji w Poniecu w okresie od 01.07.2018 roku do 31.12.2018 roku realizuje plany działania priorytetowego mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie dzielnic nr 19, 20 i 21.

Plany obejmują teren w rejonie marketu „Delikatesy Centrum” mieszczącego się w miejscowości Poniec na ul. Rynek, teren w rejonie sklepu w Grodzisku  oraz teren w rejonie sklepu w Szurkowie.

W miejscach tym dochodzi do popełniana wykroczeń przez osoby, które spożywają alkohol poza miejscem do tego wyznaczonym, zaśmiecają rejon przyległy oraz zakłócają spokój i porządek publiczny. Tego rodzaju zachowanie wpływa negatywnie na ocenę społeczeństwa. Z uwagi na powyższe w przypadku ujawnienia, bądź uzyskania informacji o jakichkolwiek nieprawidłowościach proszę o kontakt telefoniczny bądź meilowy z dzielnicowym odpowiedzialnym za dany rejon służbowy.
Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

box

Emocjonujące walki, efektowna oprawa muzyczna i świetlna, kibice na trybunach, a także nieco historii w tle towarzyszyły I bokserskiemu memoriałowi poświęconemu pamięci Antoniego Gościańskiego. Dzięki staraniom organizatorów, udało się zaprosić rodzinę pochodzącego z Kopania boksera, który znaczną część swojego życia spędził w Warszawie. Dla najbliższych organizacja memoriału była wielką niespodzianką i zaskoczeniem. Była też okazją do wspomnień i przytoczenia różnych anegdot z życia Antoniego.

Czytaj całość

IMG 3329.kasa1

Ponad 72.000 zł będzie kosztował nowy sprzęt ratowniczy, który otrzymają druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Poniec. Strażacy otrzymają specjalistyczny sprzęt między innymi: defibrylatory, torby ratownicze R1, deski podbierakowe, pilarki do drewna, piły ratownicze do szyb klejonych, bosaki oraz zestawy zabezpieczenia poduszek powietrznych.

gzwik.logo

SZANOWNI PAŃSTWO

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac konserwatorskich na głównej sieci wodociągowej dostarczającej wodę
do miejscowości Poniec, informujemy, iż w dniu 27 września 2018 roku od godziny 8:00 - 12:00 prowadzone będą prace na sieci, co spowoduje wstrzymanie dostaw wody dla mieszkańców Ponieca.

Po zakończeniu prac, jakość dostarczanej wody może ulec czasowemu pogorszeniu.

Za niedogodniści przepraszamy

                                                                              Kierownik GZWiK
                                                                   Mariusz Bartz

RONDO 14.09.2018

Szanowni Państwo przystępujemy do opracowania ostatecznego projektu budowy ronda w obrębie skrzyżowania ulic Bojanowskiej i Rydzyńskiej. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poruszających się w obrębie skrzyżowania. Budowa skrzyżowania typu „rondo” ma zapewnić płynność ruchu i w znacznym stopniu poprawić komunikację. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi poprawa płynności ruchu, co w konsekwencji przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin wydzielanych przez silniki poruszających się pojazdów, a także przyczyni się do zmniejszenia hałasu oraz polepszenia warunków akustycznych na terenach graniczących z inwestycją.
Dla pojazdów poruszających się od ul. Rydzyńskiej w kierunku Bojanowa, zaprojektowano by-pass, który umożliwi przejazd z ominięciem ronda, którego szerokość jezdni zaprojektowano na 6,0 m. Projekt uwzględni również nowe oświetlenie skrzyżowania i najbliższego otoczenia.
Opracowaną koncepcję w zakresie zagospodarowania terenu, przedstawiamy Państwu, w celu uzyskania opinii i uwag do niej. Jeżeli będziecie Państwo mieli jakiekolwiek uwagi, prosimy o przedstawienie ich drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź w siedzibie Urzędu Miejskiego w Poniecu, w pokoju nr 9.

agricel

Na gruntach sprzedanych przez Gminę Poniec w „Ponieckiej Strefie Inwestycyjnej” pobudowano i oddano do użytku kolejną firmę. W dniu 7 września 2018 r. właściciele Spółki  dokonali uroczystego otwarcia firmy AGRICEL zajmującej się branżą w zakresie rolnictwa i ogrodnictwa.  Nowopowstała firma AGRICEL zakupiła w 2018 r. tereny pod zabudowę przemysłową i w dynamicznym tempie grunty zabudowała zapleczem magazynowym. Dogodne warunki inwestowania oraz zwolnienia podatkowe  spowodowały, że w nowopowstałej firmie swoje miejsce pracy znalazło już  kilkanaście osób.  „Cieszę się bardzo, że przygotowane przez nas tereny inwestycyjne zostały sprzedane w błyskawicznym tempie. Jest mi niezmiernie miło, że firma AGRICEL znalazła swoje miejsce właśnie w Poniecu w gminie gdzie branża ogrodnicza i rolnicza jest bardzo potrzebna. W imieniu Władz samorządowych i społeczeństwa Gminy Poniec, pragnę złożyć serdeczne gratulację i wyrazy uznania za wkład pracy i zaangażowanie w dynamiczny rozwój firmy. Życzę dalszych sukcesów zawodowych stale rosnącego zaufania kontrahentów, szerokich perspektyw rozwoju, trwałego umacniania na rynku oraz satysfakcji i trwałości w realizacji zamierzeń” – to między innymi słowa skierowane przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego  do Właścicieli Firmy.
Spółka AGRICEL jest drugą firmą działającą w „Ponieckiej Strefie Inwestycyjnej”, działalność na przygotowanych przez tut. samorząd terenach zapoczątkowała Spółka FAMAG zajmująca się branżą  opakowaniową, która produkuje wyroby z tworzyw sztucznych i rozprowadza je na rynek krajowy i międzynarodowy.  W Spółce FAMAG zatrudnionych jest również  około 60 osób.
Sprzedaży podlegała także największa w strefie działka licząca ponad 4 ha gruntu, na której poznański inwestor chce pobudować „Poniecki Park Technologiczny” i tym samym zatrudniać kilkadziesiąt osób.
Do sprzedaży w strefie inwestycyjnej pozostała już tylko jedna działka. W związku z dalszym zapotrzebowaniem gruntów inwestycyjnych zgłaszanym przez potencjalnych nabywców Gmina Poniec podjęła już starania  o pozyskanie  kolejnych gruntów na ten cel.

Galeria