18 września 2019 Imieniny obchodzą Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda, Stefania, Tytus, Zachariasz
leftZ Oleśnicy powrócili zawodnicy Klubu Sportowego "TIGER WIELKOPOLSKA". Rozgrywane tam 4 Mistrzostwa Polski Taekwon-do ITF klub zalicza do udanych a tegoroczny dorobek gostyńskich i ponieckich taekwondzistów to 15 medali.

 
Na turnieju stawiło się ok. 320 osób z klubów z całej Polski. Na matach w hali oleśnickiego OSIRu rywalizacja przebiegała od 10 rano do późnych godzin wieczornych. Rozegrane zostały konkurencje walk przerywanych i ciągłych oraz form i technik specjalnych.

Drużyna licząca 32 członków KS "TIGER WIELKOPOLSKA" reprezentowana była przez sekcje w Poniecu, Kościanie, Gostyniu i Żytowiecku z trenerami Krzysztofem Bednarzem i Krzysztofem Żurczakiem.

W skład drużyny weszły głównie młodsze dzieci w kategorii młodzików i kadetów, mniejszą grupę stanowili zawodnicy starszych przedziałów wiekowych.

"W turnieju nie wystąpili zawodnicy którzy reprezentowali nas 3 tygodnie temu w Szwajcarii na Mistrzostwach Europy. Do rywalizacji w Oleśnicy wystawiliśmy osoby które nie załapały się do zagranicznej kadry klubu z wyjątkiem Adama Sierakowskiego z Ponieca.

Adam po nieudanym starcie w Davos, został dzisiaj Mistrzem Polski w walkach semi (pointfighting) w kat. -60 kg. Drugi złoty w tej samej konkurencji zdobył jego kolega Marek Walenczewski w kategorii wagowej -50 kg.
Mówiąc ogólnie to walki przerywane cieszyły się największą popularnością wśród naszych fighterów i przyniosły najwięcej medali. Mimo, że jak zawsze mogłoby ich być dużo więcej to już przyzwyczailiśmy się do kontrowersyjnych werdyktów sędziów w tej organizacji." - podsumowuje trener Krzysztof Bednarz.

Łącznie zawodnicy klubu TIGER WIELKOPOLSKA zdobyli 15 medali w tym 2 złote, 8 srebrnych i 5 brązowych.


alt

alt

alt