18 września 2019 Imieniny obchodzą Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda, Stefania, Tytus, Zachariasz
left2 Wielkopolskie Mikołajkowe Mistrzostwa Taekwondo - turniej międzywojewódzki, którego druga edycja rozegrała się 6 grudnia w Gostyniu. Zawody taekwondo zgromadziły 254 zawodników i zawodniczek od 4 roku życia, którzy rywalizowali w gostyńskiej hali sportowej ZSO.

Imprezę zorganizował Klub Sportowy "TIGER WIELKOPOLSKA".
W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z klubów z kilku miast w Polsce: Dzierżoniowa, Bielawy, Świdnicy, Gorzowa Wielkopolskiego, Drezdenka, Strzelec Krajeńskich, Rawicza, Kościana, Ponieca, Żytowiecka i oczywiście Gostynia. Uczestnikom zaproponowano kilka konkurencji: walki kalaki, walki semi contact oraz 4 techniki specjalne, przeprowadzono 3 konkurencje "Grand Champion" w kategoriach : senior, seniorka i junior. Dodatkowo najlepszych zawodników i zawodniczki w 8 kategoriach wiekowych nagrodzono pucharami za najlepsze wyniki.

Krzysztof Bednarz, prezes klubu TIGER WIELKOPOLSKA i organizator imprezy tak opisuje zawody:
"2 Wielkopolskie Mikołajkowe Mistrzostwa Taekwondo były dla nas ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym, nad którym pracowaliśmy całą jesień. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tego by turniej mógł się odbyć: sędziom, którzy wykonali tytaniczną pracę, młodzieży z OSP Czachorowo, fotografom i filmowcom oraz każdemu kto dołożył od siebie choć małą cegiełkę pomocy. Szczególne podziękowanie dla Tomka Skibickiego za wsparcie w najtrudniejszych chwilach.
Największym minusem były opóźnienia czasowe, które pojawiły się już na samym początku za które chciałbym przeprosić wszystkich zawodników i ich rodziców. Jest to norma na zawodach ogólnopolskich, my chcieliśmy to przełamać lecz się nie udało, mimo, że się staraliśmy. Na pewno wyciągniemy wnioski i w przyszłym roku postaramy się wyeliminować tę niedogodność.
Mimo opóźnień turniej cieszył się bardzo dobrymi statystykami i został odebrany jako ważne wydarzenie na ziemi gostyńskiej. Z wizytą przybyli: starosta gostyński Robert Marcinkowski, burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i Senator RP Marian Poślednik. Podjęliśmy wiele innowacyjnych działań, które pozytywnie wyróżniają nas na tle innych zawodów w Polsce i wierzę że gdy poprawimy niektóre to w przyszłym roku odniesiemy pełny organizacyjny sukces."


Teledysk z zawodów dostępny jest w serwisie youtube:

II Wielkopolskie Mikołajkowe Mistrzostwa Taekwondo