18 września 2019 Imieniny obchodzą Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda, Stefania, Tytus, Zachariasz

II memoriał SPONSORZY

 

W sobotę 21 września w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu odbędzie się II Memoriał Bokserski im. Antoniego Gościańskiego.

Antoni Gościański to jedyny jak dotąd olimpijczyk z gminy Poniec. W 1952 roku brał udział w igrzyskach w Helsinkach. W czasie swojej kariery zdobył czterokrotnie tytuł indywidualnego mistrza Polski w wadze ciężkiej oraz sześć razy w barwach Legii Warszawa świętował tytuł drużynowy.    

Gmina Poniec postanowiła przypomnieć tę nieco zapomnianą postać w zeszłym roku organizując I Memoriał. Impreza została bardzo dobrze przyjęta przez lokalne środowisko, hala widowiskowo – sportowa wypełniła się kibicami.

Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie będzie 21 września. Memoriał zapowiada się interesująco, oprócz 12 walk zaplanowane jest odsłonięcie pamiątkowej gabloty z pamiątkami boksera. Już dziś można zdradzić, że znajdą się tam medale, włącznie z tym najważniejszym olimpijskim, rękawice bokserskie, czy szarfy, które zdobył pochodzący z Kopania pięściarz. Początek imprezy o godz. 16.30. Pierwsze walki zaplanowano na godzinę 17.00.