19 lipca 2019 Imieniny obchodzą Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław

W piątek 12 maja 2006 r. odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjum w Poniecu, w którym wziął udział komisarz Andrzej Kozioł - specjalista Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

W dniu 6 maja 2006 roku w Szkole Podstawowej w Poniecu odbyły się IV Międzyszkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia. W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje szkół: SP Poniec,  SP Sarbinowo oraz reprezentujące Zespół Szkół Żytowiecko: SP Żytowiecko i SP Łęka Wielka.

Tradycyjnie w dniu 4 maja w Poniecu uroczyście obchodzono Dzień Patrona Strażaków św. Floriana.

Komitet Obchodów Świąt Narodowych w Poniecu zorganizował tradycyjnie obchody Święta Narodowego 3 Maja.

W dniu 28 kwietnia 2006 r. w Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku odbyło się przedstawienie profilaktyczne zrealizowane w formie spektaklu i koncertu. Ze względu na swą czytelność i wyjątkowo dobitne przesłanie było adresowane do ludzi młodych.

29 kwietnia oraz 3 maja 2006 roku odbędą się zawody speedrowerowe.

Dnia 26.04.2006 r. odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek OSP typu „ S ” z terenu gminy Poniec i Krobia. W ćwiczeniach udział wzięło 7 samochodów bojowych.

W dniu 25 kwietnia br. o godz.13-tej odbyła się XXXVIII Sesja Rady Miejskiej w Poniecu.
Burmistrz Ponieca  Kazimierz Dużałka przedstawił sprawozdanie  z realizacji uchwał podjętych na poprzedniej sesji ,  zapoznał również Radę  z  działaniami w okresie od  31 marca  do 25 kwietnia  br.

Społeczny Komitet „POMOC” w Poniecu przy współpracy młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i ministrantów przeprowadził w dniach 22 i 23 kwietnia br. zbiórkę pieniędzy do puszek na terenie całej gminy.

Klub Seniora „Złota Jesień” zorganizował w dniu 20 kwietnia br. w restauracji Kryształowa uroczyste spotkanie wielkanocne.