18 września 2019 Imieniny obchodzą Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda, Stefania, Tytus, Zachariasz

Trwa remont nawierzchni chodników przy ul. Drożdzyńskiego, Śliwińskiego i Bojanowskiej w Poniecu.

W sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbył się IX Zjazd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poniecu. W czasie obrad udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz wybrano nowe władze. W zjeździe udział wzięli delegaci i przedstawiciele ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Poniec.

W niedzielę 14 maja br. na boisku sportowym w Drzewcach odbył się festyn sportowo – rekreacyjny.

W piątek 12 maja 2006 r. odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjum w Poniecu, w którym wziął udział komisarz Andrzej Kozioł - specjalista Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

W dniu 6 maja 2006 roku w Szkole Podstawowej w Poniecu odbyły się IV Międzyszkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia. W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje szkół: SP Poniec,  SP Sarbinowo oraz reprezentujące Zespół Szkół Żytowiecko: SP Żytowiecko i SP Łęka Wielka.

Tradycyjnie w dniu 4 maja w Poniecu uroczyście obchodzono Dzień Patrona Strażaków św. Floriana.

Komitet Obchodów Świąt Narodowych w Poniecu zorganizował tradycyjnie obchody Święta Narodowego 3 Maja.

W dniu 28 kwietnia 2006 r. w Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku odbyło się przedstawienie profilaktyczne zrealizowane w formie spektaklu i koncertu. Ze względu na swą czytelność i wyjątkowo dobitne przesłanie było adresowane do ludzi młodych.

29 kwietnia oraz 3 maja 2006 roku odbędą się zawody speedrowerowe.

Dnia 26.04.2006 r. odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek OSP typu „ S ” z terenu gminy Poniec i Krobia. W ćwiczeniach udział wzięło 7 samochodów bojowych.